BLOGERZY DLA BezpiecznaJa

Zdarza Ci się wracać nocą po pracy do domu z duszą na ramieniu? Boisz się czasem komuś postawić, bo nie znasz możliwej reakcji? Nie wiesz jak reagować na zaczepki? A może doświadczyłaś przemocy?

MY MÓWIMY DOŚĆ!

Blogerzy dla BezpiecznaJa to ogólnopolska akcja, która ma na celu uświadomić kobiety oraz nastolatki, a także wesprzeć je, aby potrafiły obronić się przed przemocą. Według policyjnych statystyk w ubiegłym roku stwierdzono aż 1383 gwałtów, a liczba kobiet, które stały się ofiarami przemocy domowej to aż 66 930. To zdecydowanie o 100% za dużo!

Co rozumiem przez słowo poczucie bezpieczeństwa?

To jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Chcę czuć się szanowana, chcę bezpiecznie wracać wieczorem do domu, chcę bezpiecznie korzystać z internetu. Jest to naturalna potrzeba każdego z nas. Dbam o bezpieczeństwo innych i sama chcę być bezpieczna.

„BezpiecznaJa to kobieta świadoma siebie, swojej pozycji i swoich możliwości.
To kobieta pewna siebie z dużym poczuciem bezpieczeństwa w otaczającym ją świecie. Świadoma skali zagrożeń oraz wiedząca jak je rozpoznawać zanim nastąpią, jest spokojniejsza o siebie i swoich bliskich. Łatwiej rozwiązuje problemy, radzi sobie z traumami i nie dopuszcza do sytuacji jej zagrażających.”

W ramach całego projektu organizowane są bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet oraz spotkania z uczennicami gimnazjum oraz liceum.

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji. Im więcej nas będzie, tym więcej szkoleń odbędzie się w całej Polsce!

10 marca w programie UWAGA ukazał się reportaż dotyczący szkoleń BezpiecznaJa.

BezpiecznaJa w Uwaga TVN

Reportaż o BezpiecznaJa w Uwaga TVN [cały]

Opublikowany przez Bezpieczna Ja na 14 marca 2017

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat projektu zapraszam na stronę: www.bezpiecznaja.pl lub na fanpage .

A Ty chcesz czuć się bezpiecznie?

2 przemyślenia nt. „BLOGERZY DLA BezpiecznaJa”

  1. In my friend’s web blogs they already have provided me on the website rolls, but mine usually is located at the bottom on the listing and does not selection when I place as it does for some individuals. Is this a placing that I have to difference or is this a choice they may have considered? . gekdkdckfakk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *